آموزشی

تفاوت چاپ افست و دیجیتال چیست؟

افست و دیجیتال

اگرچه روند انجام چاپ در افست با دیجیتال بسیار متفاوت است ولی این نکته قابل ذکر می‌باشد که تفاوت چاپ افست و دیجیتال تنها در دستگاهی می‌باشد که کار چاپ را انجام می‌دهد و در هر دو چاپ باکیفیت انجام شده و خروجی کار یکسان خواهد بود.

گاهی مشتریان چاپ تیراژ پایین نیاز دارند که چه از لحاظ هزینه و چه از لحاظ زمانی به نفعشان است و یا حتی بلعکس، گاهی اصلاً نیازی به چاپ تیراژ بالا ندارند؛در این حالت چاپ با دستگاه دیجیتال سریع و با کیفیت عالی انجام می‌گیرد.اگر چه برای چاپ تیراژهای بالا استفاده از نوع چاپ دیجیتال هزینه‌ی بالاتری نسبت به افست دارد اما سرعت در دیجیتال بسیار بالاتر می‌باشد.

در تفاوت چاپ افست و دیجیتال نیز میتوان اشاره کرد که در چاپ افست از لحاظ قیمتی بسیار به نفع مشتری هست. مشتری باید چند روز برای آماده شدن چاپ صبر کند که خب چون بشدت قیمت چاپ افست از دیجیتال پایین تر می‌باشد منطقی می‌باشد که چند روز صبر پیشه کردن، چاپ تعداد بالاتر و قیمت پایین دریافت کند.

چاپ افست

این نوع چاپ تمام نیاز چاپی شما را فراهم خواهد کرد.در دسته بندی چاپ افست ما شاهد چاپ انواع کارت ویزیت به همراه انواع خدمات پس از چاپ اعم از طلاکوب،برجسته،قالبدار و… هستیم.همچنین چاپ تراکت،بروشور،کاتالوگ،لیبل یا برچسب،انواع پاکت،سربرگ ، پوستر ، ساک خرید، فولدر و فاکتور که هرکدام با جنس ها و ابعاد مختلف قابل ارائه می‌باشد.

زمان آماده سازی سفارشات افست

زمان تحویل در چاپ افست به 3 دسته‌ی 8 ساعته ، فوری ، و معمولی تقسیم می‌شود.چاپ 8 ساعته از زمان ثبت سفارش شما تنها به مدت 8 ساعت زمان کاری نیاز است تا سفارش شما آماده تحویل گردد.تنها یکسری از محصولات قابلیت چاپ 8 ساعتع دارند که شما با مراجعه به صفحه هر محصول و مشاهده لیست گزینه‌ی “زمان تحویل” می توانید مشاهده کنید آیا محصول چاپ 8 ساعته دارد یا خیر.همچنین چاپ فوری یا معمولی برای محصولات موجود می‌باشد که زمان‌های مختلفی برای تحویل دارد. فوری 1 روزه ، 2 روزه ،3 روزه و… و برای برخی دیگر محصولات زمان تحویل معمولی 5 روزه ،7 روزه یا… که در صفحه هر محصول قابل مشاهده می‌باشد.

کیفیت چاپ در افست

کیفیت چاپ در افست با دیجیتال فرق چندان زیادی نخواهد داشت و نمی‌توان گفت که کدام یک بهتر چاپ میکند.به همین خاطر کیفیت چاپ در افست و دیجیتال را در حد هم میدانیم و در هر دو حالت کیفیت را ضمانت میکنیم.

چاپ دیجیتال

در چاپ دیجیتال ما شاهد دستگاه های با حجم کمتر هستیم که فضای خیلی کمتری نسبت به افست اشغال می‌کند.این نوع چاپ هم با سرعت بسیار بیشتر نسبت به افست و البته قیمت بالاتر تمامی نیازهای چاپی اعلم از کارت ویزیت،تراکت،پاکت، سربرگ،پوستر و… را تآمین می‌نماید.

زمان آماده سازی سفارشات دیجیتال

زمان تحویل در دیجیتال به نسبت افست بسیار کمتر می‌باشد اگرچه تیراژ چاپ هم تأثیرگذار می‌باشد.شما قادر خواهید بود حتی یک برگ تراکت A5 را سفارش دهید و همان روز از ما تحویل بگیرید.

دیدگاهتان را بنویسید