معرفی و بررسی محصول

چاپ پلات لمینت چیست؟

Pelat and Laminate printing
  • پلات لمینت چیست: پلات و لمینت در اصل دو مرحله از روند چاپ می‌باشد.

ابتدا طرح با دستگاه چاپ پلات ( که کیفیت و دقت بسیاری بالایی دارد )، چاپ شده و پس از آن از زیر دستگاه پرس لمینت خواهد گذشت که همین امر باعث می‌شود که این جنس چاپی بسیار شق و رق باشد.این چاپ مقاوم ، مستحکم و با کیفیت عالی می‌باشد.اگر می‌خواهید هم از لحاظ قیمت و هم کیفیت محصول خیالتان راحت باشد پلات لمینت برای شما مناسب خواهد بود.

چاپ پلات

یکی از انواع چاپ که بیشترین کاربرد را در فضاهای مختلف مخصوصا فضاهای داخلی دارد چاپ پلات است،که از آن برای چاپ نقشه، پوستر، کوتد لمینت، فتو گلاسه، بوم، پی وی سی، چاپ روی استند، پاپ آپ، میز کانتر، رول آپ و… استفاده می شود.برای این نوع از یک کاغذ مخصوص به کوتد استفاده می شود که وضوح تصاویر را در این چاپ بیشتر می نماید. برای این که عمر و ماندگاری چاپ پلات بیشتر شود بعد از چاپ بر روی محصول از نوعی پوشش مخصوص به نام لمینت استفاده می شود که به آن استحکام، زیبایی و عمر طولانی می بخشد،عملیات لمینت به دو روش لمینت سرد و لمینت گرم صورت می پذیرد.

پلات و لمینت گرم چیست؟

پلات و لمینت گرم با استفاده از گرما لمینت بر روی سطح چسبانده می شود که به اصطلاح به آن پرس کردن نیز می گویند. پلات و لمینت گرم در دو نوع مات و براق صورت می گیرد که می توان پشت و روی سطح پلات را لمینت کرد. در پلات لمینت گرم سطح چاپی دارای چسبی است که زمانی که گرما به آن برسد این چسب فعال می شود. این نوع می تواند کیفیت را برای سطح چاپی فراهم آورد.

پلات و لمینت سرد چیست؟

در روش چاپ پلات و لمینت سرد از گرما استفاده نمی شود که می توان لمینت سرد را معادل سلفون کشی در نظر گرفت. در پلات لمینت سرد یک لایه نازک بر روی سطح پلات کشیده می شود. در پلات لمینت سرد، لمینت دارای سطحی چسبناک است که در اثر فشار بر روی پلات، لمینت به پلات الصاق می شود. البته با پاشش مواد مايع خاص هم می توان لمینت سرد را انجام داد كه به آن كوتينگ می گويند.قیمت لمینت سرد به دلیل زیباتر بودن و ظرافت بیشتر گران تر است..

ویژگی ها و مزایای چاپ پلات لمینت

این دستگاه یکی دیگر از دستگاه های جوهر افشانی است که بر مبنای آب است و این به این معنی است که ماده حلال جوهر در آن، آب است وجوهرهای مصرفی در چاپ پلات سازگار با محیط زیست بوده و کمترین آلودگی را ایجاد می نمایند

روان بودن و یک دستی در جوهر باعث کیفیت بالای چاپ پلات می شود.

به دلیل نوع پوشش لمینت به این نوع چاپ پلات لمینت نیز گفته می شود. علاوه بر آن از کاغذ کوتد نیز برای چاپ بهتر تصاویر بر روی محصولات استفاده می شود. این کاغذ باعث عدم پخش جوهر در زمان چاپ شده ، خیس نمی شود ، خشک می ماند و وضوح تصاویر را بیشتر می کند.

 پوشش سطح چاپ با مواد لمینت محصول را از انواع آسیب های احتمالی محافظت می نماید.

پوشش شفاف در چاپ پلات باعث ایجاد طبیعی بودن تصاویر می شود. نوع مات نیز از بازتاب نور جلوگیری نموده و برای امور تبلیغاتی با شدت نور بالا بسیار مناسب است.

این محصول تا طول ۳۰ متر را هم نیز چاپ می کند.

دیدگاهتان را بنویسید